• Konkurs fotograficzny

• Mateusz Wierzbowski z klasy 5 b, uczestniczył w dzielnicowym konkursie fotograficznym pt. "Bielany w barwach jesieni", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 289.

Praca Mateusza, przedstawiająca ulicę Płatniczą, została wyróżniona.

Dziś odbyła się gala, podczas, której nasz uczeń odebrał nagrodę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• "Szkoła nie marnuje....Jedzenia nie wyrzucaj."

• 10.01. klasa 7a rozpoczęła realizację projektu

"Szkoła nie marnuje....Jedzenia nie wyrzucaj."

Odbyły się pierwsze warsztaty, na których uczniowie dowiedzieli się co to jest ślad węglowy, gdzie i jakiego jedzenia w Polsce najwięcej się marnuje. A potem ruszyli sprawdzać jaką żywność wyrzucają ich koledzy i koleżanki do koszy na terenie szkoły. Rozpoczęła się też tygodniowa obserwacja w stołówce...

Za tydzień podsumowanie.... i dalszy ciąg projektu.

• Jarmark Bożonarodzeniowy

• Już niedługo, bo 15 grudnia w świątecznej atmosferze, którą zapewni nam chór szkolny, 🧑‍🎤 będzie można zaopatrzyć się w piękne choinki, 🎄 wianki, stroiki, świeczniki, bombki, pierniki, ciasta🥧 ……. I wszystko wykonane przez naszych uczniów, dyrekcję, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły.  Będzie co podziwiać, bo pomysłów i talentu nam nie brakuje😊 ZAPRASZAMY !!!

• SZKOŁA MAGII

• 28.11. nasza szkoła 🏫 stała się na jeden dzień Szkoła Magii. Dzień ten był Dniem Dyni. W klasach pojawili się uczniowie- "adepci magii" w pomarańczowo - czarnych strojach, ale też "Jeźdźcy bez głowy" i inne mniej lub bardziej straszne Strachy. Lekcje prowadzili Nauczyciele i Nauczycielki- dobrzy Czarodzieje i Czarodziejki. Nad wszystkim czuwały najwyższe Wróżki- p. dyrektor Izabela Gruźlewska i p. wice dyrektor Ewa Rumińska. Także pracownicy administracji szkolnej i obsługi byli dzisiaj Magikami. Chcemy pozostać oczarowani dobrą atmosferą dzisiejszego dnia do końca roku szkolnego. Zapraszamy na krótki filmik o tym skąd pochodzi tradycja dyniowych latarni.

Szkoła Magii

• Nauczyciel Roku i Super Nauczyciel

• 11 października w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej zostały wręczone dyplomy za zdobycie tytułu Nauczyciela Roku i Super Nauczyciela.

Nagrodzeni zostali również nauczyciele naszej szkoły.

W kategorii Nauczyciel Roku szkolnego 2021/22 dyplom otrzymała Pani Katarzyna Pacholska, nauczycielka języka polskiego.

W kategorii Super Nauczyciel roku szkolnego 2021/22 dyplom otrzymał Pan Tomasz Brojek, nauczyciel języka angielskiego.

To wyróżnienie jest przyznawane nauczycielom przez uczniów, dlatego jest takie ważne.

Gratulujemy!!!

#sp214 #bielany

• Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych

• Dnia 12 października odbyła się UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Pokazali, że potrafią bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz wiedzą

jak wezwać pomoc. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 214.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 🧮

• Dziś w naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W akcji pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” udział wzięli zarówno uczniowie jak i nauczyciele

Każdy mistrzem tabliczki zostać może wystarczy ćwiczyć systematycznie nauczyciel Ciebie pokieruje i zawsze pomoże

Gratulacje dla wszystkich biorących udział

• Światowy Dzień Jabłka 🍎🍏

• Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka.

W konkursie na największą ilość osób przebranych w klasie i mających symbole związane z jabłkami, wygrywa klasa 5a i 6a 100% przebranych uczniów!! Gratulacje

W Quizie o Jabłku:

I miejsce zajęli Leo Kuśmider i Franek Kowalski klasa 5a oraz Gabrysia Abramczuk i Hania Frycze klasa 6a

II miejsce Małgosia Mikołajczyk i Oskar Pyciński klasa 7b oraz Julia Malec i Oliwia Zawistowska klasa 8c a także Iza Knape i Jagoda Stasiaczek klasa 8b ,

III miejsce Marek Gauza klasa 8a

Gratulacje dla zwycięzców

• Wybory do samorządu uczniowskiego

• Jutro przed nami ważny dzień. Wybieramy samorząd w naszej szkole.

A oto kandydatki:

Julia Bosek

Julia Malec

Zuzanna Majchrowska

Uczennice klasy 8c przedstawiły swoje programy wyborcze. Wszystkie są ciekawe i pomysłowe.

Hmmm....... jesteśmy bardzo ciekawi jutrzejszych wyników głosowania a Wy?