• W roku szkolnym 2024/2025 planujemy utworzyć:

- 1 klasę z oddziałem integracyjnym

- 1 klasę ogólnodostępną

Nasze mocne strony

1. Jesteśmy kameralną , jednozmianową , bezpieczna szkołą -  żaden uczeń nie jest u nas anonimowy.

2. Stawiamy na jasno określone zasady, normy akceptowane przez całą społeczność szkolną.

3. Uczymy uczniów samorządności, współdecydowania o sprawach dla nich ważnych.

4. Nauka uczniów klas I – III odbywa się na parterze budynku.

5. Dysponujemy, wyremontowaną w roku 2022, bazą dydaktyczną: przestronne, jasne korytarze i sale lekcyjne, sale gimnastyczne,  plac zabaw i wielofunkcyjne boisko.

6. Sale dydaktyczne wyposażone są w nowoczesny sprzęt: tablice  interaktywne,  rzutniki multimedialne z dostępem do Internetu.

7. Posiadamy „Wirtualne laboratorium wieloprzedmiotowe” wykorzystywane regularnie na zajęciach przez wszystkie klasy.

8. Naukę pływania prowadzimy od klasy II, natomiast wszyscy uczniowie klas I-III uczestniczą w zajęciach w programie  „ Od zabawy do sportu”.

9. Każdy uczeń ma swoją osobną szafkę ubraniową, oraz szafkę do przechowywania podręczników.

10. Oferujemy opiekę w świetlicy szkolnej od godz. 7.00 do 17.00, gdzie uczniowie spędzają  czas na wspólnej zabawie i rozwijaniu własnej kreatywności.

11. W naszej kuchni  na miejscu przygotowywane są: śniadania w formie bufetu, smaczne dwudaniowe obiady, oraz podwieczorki.

12. W szkole odbywają się również zajęcia pozalekcyjne rozwijające umiejętności i uzdolnienia zgodnie z zainteresowaniami uczniów.

13. Lekcje prowadzone są z elementami STEAM.

14. W klasach I-III prowadzimy zajęcia umuzykalniające.

15. Uczniowie mają możliwość skorzystania  na terenie szkoły z szerokiej oferty pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

16. Posiadamy bogate, regularnie uzupełniane zbiory biblioteczne oraz dostęp do bezpiecznego Internetu dla uczniów.

17. Wszyscy uczniowie przechodzą szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

18. Zapewniamy całodzienną opiekę pielęgniarki szkolnej.

19. Zapewniamy dostęp rodzicom dostęp do dziennika elektronicznego.

20. Uczniowie korzystają z rządowych programów, w ramach których otrzymują bezpłatnie mleko i jego przetwory oraz owoce, warzywa i soki, ucząc się zdrowych nawyków żywieniowych.