• Wizyta w hospicjum

     • We wtorek 17 grudnia wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili Hospicjum Domowe przy pl. Konfederacji  na warszawskich Bielanach. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie przygotowali dla osób będących pod opieką hospicjum kartki z życzeniami, ozdoby choinkowe oraz smakowite pierniczki.

     • Lekcja wf-u z paraolimpijczykiem

     • 13 grudnia w naszej szkole,w ramach współpracy Polskiego Koncernu Naftowego Orlen i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego odbyło się spotkanie i lekcja wf-u z paraolimpijczykiem Panem Adrianem Castro. Nasz gość należy do światowej czołówki szermierzy na wózku. Opowiedział uczniom o swojej pracy, treningach i odnoszonych sukcesach. Na przykładzie paraolimpijczyka dzieci dowiedziały się,że pomimo ograniczeń można uprawiać sport. Po spotkaniu i odpowiedzi na liczne pytania uczniów Pan Adrian Castro poprowadził z dziećmi lekcję szermierki.

     • 5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • W grudniu obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili sąsiadujące przedszkole. Młodszym kolegom uczniowie opowiedzieli komu pomagali, czym jest wolontariat i co znaczy pomagać. Z przyjemnością obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą akcje przedszkolaków np. dokarmianie ptaków, sadzenie żonkili i spotkania z seniorami. Uczniowie przekazali im swoje doświadczenia i opowiedzieli jak działamy w szkole. Nie zabrakło również wspólnych zabaw integracyjnych, które sprawiły wszystkim wiele przyjemności. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

     • Życzenia świąteczne dla seniorów

     • Po spotkaniu wigilijnym, które odbyło się 12 grudnia w naszej szkole, uczniowie klas 1 - 3 przygotowali paczkę ze świątecznymi życzeniami dla beneficjentów Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 1. A wszystko to w ramach projektu Karuzela Kultury realizowanego w SP 214.

     • Finał III Konkursu Recytatorskiego "Warszawa Lirycznie"

     • 7 XII gościliśmy 14 uczestników finału III Konkursu Recytatorskiego "Warszawa Lirycznie". Byli to uczniowie z klas 4 - 8 warszawskich szkół podstawowych. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury przyznało tytuły Laureata i Finalisty.Wszystkich uczestników trzeciej edycji Konkursu zapraszamy 16 stycznia 2020 roku na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród.

     • III Bielański Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej I CAN SING

     • 6 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 odbył się finał III Bielańskiego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej I Can Sing. W konkursie wzięło udział 15 uczestników z 5 bielańskich szkół podstawowych: 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 77, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 187, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 263, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 193, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 214.Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Warszawa Bielany, pana Grzegorza Pietruczuka. Zgodnie z tradycją konkurs został otwarty przez Dyrektora SP 214, panią Ewę Rumińską, a Wicedyrektor SP 214, pani Izabela Gruźlewska objęła przewodnictwo w jury.Jury przyznało trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dyplom inagrodę za udział. Po konkursie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.Konkurs po raz kolejny cieszył się bardzo dużym powodzeniem. W każdej ze szkół zgłosiło się znacznie więcej kandydatów, niż przewidywał regulamin konkursu, dlatego też przeprowadzono eliminacje wewnętrzne. W jednej zplacówek aż 10 uczestników rywalizowało ze sobą o trzy wolne miejsca.Trzeba podkreślić, że poziom uczetników tegorocznej edycji stał na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Konkurs nie tylko wpisuje się w realizację podstawy programowej z języka angielskiego, ale także odpowiada na potrzeby dzieci i młodzieży oraz trafia w ich gusta.

     • III Konkurs Recytatorski "Warszawa Lirycznie"

     • 23 listopada 2019 r. odbył się II etap III Konkursu Recytatorskiego "Warszawa Lirycznie". Gościliśmy 42 z 57 zgłoszonych uczestników. Przesłuchania młodzieży okazały się wielką przyjemnością dla oceniającego jury. Wszyscy recytatorzy i ich opiekunowie zostali zaproszeni na styczniowy koncert laureatów. A już 7 XII z niektórymi uczestnikami spotkamy się podczas finału konkursu.

     • Teatr - Friends

     • Friends to piękny, szalony, roztańczony, pełen emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemny wśród młodzieży hejtowanie nie jest już modne. Znów okazuje się, że najważniejsze w życiu jest wzajemny szacunek, tolerancja i dążenie do realizacji swoich marzeń. Muzyka, taniec akrobatyczny i gra świateł spowodowały, że poczuliśmy się częścią tej niezwykłej historii. Dodatkowo mogliśmy porozmawiać z aktorami, zrobić wspólne zdjęcia i na chwilę poczuć się prawdziwą gwiazdą na scenie.

     • Koncert Symfonia na Skrzypce i Dj-a

     • 21 listopada 2019r. Tomasz Dolski ze swoim autorskim projektem Symfonia na Skrzypce i Dj-a przeniósł nas w wyjątkowy i niepowtarzalny świat muzyki.To muzyczne widowisko połączyło tradycję z nowoczesnością, historię ze współczesnością. Usłyszeliśmy znane przeboje muzyki klasycznej w nowoczesnej odsłonie ze skrzypcami w roli głównej.Finalista Must Be The Music zrobił na nas ogromne wrażenie, dźwięki muzyki towarzyszyły nam do końca dnia.

     • SPOTKANIE PRZY POLSKIM STOLE

     • „Karuzela Kultury” ruszyła w naszej szkole w czwartek 14.11.19 r.  Pierwsze spotkanie z realizowanym pod tym tytułem projektem było poświęcone tradycji i kulturze obowiązującej przy polskim stole. Tego dnia sala gimnastyczna  stała się jadalnią wypełnioną zapachami przygotowanych na szkolny konkurs potraw kuchni polskiej. Przy pięknie udekorowanych stołach zasiedli uczniowie reprezentujący klasy   4- 8.

      Każda klasa przygotowała dwie  zdrowe potrawy, które były oceniane przez jury wg następujących kryteriów:  sposób podania potraw ( naczynie, dekoracja , wygląd dania ), zastosowanie różnorodnych produktów, dostarczających organizmowi  niezbędnych składników odżywczych, smak potraw. Ocenie podlegała także dekoracja stołów.

      W czasie gdy jury degustowało i oceniało przygotowane potrawy, uczniowie prezentowali teksty literackie o zwyczajach i tradycjach panujących w polskiej jadalni. Opowiadali także, z jakich składników i w jaki sposób zostały przygotowane dania konkursowe.

      Najwyższą liczbę punktów uzyskała klasa 5c, do której powędrowała nagroda w postaci kosza pysznych owoców.

      Spotkanie zakończyła wspólna uczta. Uczestnicy spotkania opuścili naszą „jadalnię”, wzbogaceni o wiedzę o obyczajach przy polskim stole oraz pełni przyjemnych wrażeń estetycznych i pysznych smaków kuchni polskiej.

     • Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

     • 30.10. klasa 4a z p. Bździon i p. Kiełbus odwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Uczniowie podzieleni na grupy mieli do wykonania zadanie - posługując się planem cmentarza odszukać grób Rudego, zdobyć informacje na jego temat i uzupełnić kartę pracy.Zadanie zostało zakończone zapaleniem zniczy na mogile Rudego.

     • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

     • Od dnia 7 do 13 października 2019 roku obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Z tej okazji w naszej szkole stworzyliśmy okolicznościową tablicę, na której zostały umieszczone informacje na temat zasad pracy z uczniem z dysleksją - swoisty poradnik dla nauczycieli różnych przedmiotów.

      Uczniowie mieli okazję poznać grupę wybitnych osób, które w swoim życiu zmagały się z problemem dysleksji.

      Nauczyciele otrzymali zakładki promujące lekturę "Ryba na drzewie", napisanej przez Lyndę Mullaly Hunt. Pozycja prezentuje postać dziewczynki mającej trudności w nauce. Zachęcamy do jej przeczytania.

      Informujemy również, iż w najbliższym czasie umieścimy na stronie szkoły materiały do pracy z dzieckiem wykazującym trudności w czytaniu i pisaniu, które wspomogą rodziców we wspieraniu dzieci w domu. Będziemy je systematycznie uzupełniać. Zainteresowanych tematem rodziców odsyłamy do strony Polskiego Towarzystwa Dysleksji  https://www.ptd.edu.pl/

       

       

     • W Lesie Bielańskim

     • W pięknej jesiennej aurze 21.10. klasa 4a z panią Bździon i Bitner odwiedziła Las Bielański. Była zabawa w podchody, wyścigi, rozpoznawanie gatunków drzew i zabawa na karuzeli przy Kościele Bielańskim

     • Wizyta w Centrum Nauki Kopernik.

     • 18 października 2019 r. klasy 4B i 5A wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Centrum nauki Kopernik.Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy pokaz ,,Ziemia, Księżyc i Słońce", podczas którego obserwowaliśmy gwiazdy, i podróżowaliśmy po Kosmosie. Prezenter opowiedział nam o codziennych zjawiskach astronomicznych, m.in. co się dzieje na niebie?, dlaczego Słońce świeci i do czego można je wykorzystać. W drugiej części wizyty w Centrum Kopernika zwiedziliśmy wystawę poświęconą eksploracji kosmosu i badaniom kosmicznym.

      Wizyta w planetarium rozbudziła naszą ciekawość i zainspirowała nas do rozwijania zainteresowań i pasji, związanych z badaniem Wszechświata.

      Z całą pewnością wycieczka należy do udanych i na długo pozostanie w naszej pamięci z miłymi wspomnieniami.

     • Wizyta w Teatrze Rampa

     • 11 października klasa 7a i 7 b były w Teatrze Rampa na przedstawieniu pt. "Księga Dżungli".

     • Bicie rekordu w resuscytacji z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Akcji Serca.

     • Prawie 200 uczniów i nauczycieli wzięło udział w biciu rekordu... W sumie na 9 fantomach przećwiczono 728 razy - 30 ucisków i 2 wdechy. 

     • Pola Nadziei

     • W Dniu Edukacji Narodowej przy naszej szkole zakładaliśmy "Pole Nadziei".

     • Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

     • Dnia 4 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie w połączeniu z zabawą zmagali się z różnymi zadaniami. Został tez przeprowadzony konkurs, który wyłonił mistrza tabliczki mnożenia naszej szkoły.

     • Przygotowania do bicia rekordu w resuscytacji z okazji Europejskiego  Dnia Przywracania Akcji Serca.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 im. Stanisława Skrypija Warszawa, ul. A. Fontany 1
   • sekretariat@spnr214.pl
   • Telefon: 22 834 65 68 Fax: 22 834 85 35
   • ul. A. Fontany 1