• WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Drodzy Rodzice!

Skompletowanie wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty nie jest wcale prostą sprawą. Trzeba kupić plecak, odpowiednie podręczniki, przybory szkolne, obuwie i strój na WF. Niestety, raczej nie można liczyć na pomoc ze strony dziecka. Podczas kompletowania wyprawki szkolnej może ono wybrać kolor czy wzór na tornistrze lub piórniku, ale o tym, czy będzie to tornister czy plecak muszą zdecydować Rodzice.

Przygotowania wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty nie powinniśmy odkładać na ostatni moment, bo końcówka wakacji to zwykle gorączka przed szkołą, a wraz z nią kolejki w hipermarketach i sklepach z artykułami szkolnymi. Warto kompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka rozpocząć wcześniej, byśmy tuż przed 1 września nie musieli wystawać w gigantycznych kolejkach do kas.

Na liście powinny się znaleźć:

• Tornister, nie plecak. Bo tornister jest usztywniany, dzięki temu zdecydowanie lepszy dla kręgosłupa. Poza tym zeszyty i książki nie będą mieć pozaginanych rogów, a dzięki przegródkom, dziecku będzie łatwiej odnaleźć różne rzeczy. Zwrócić należy także uwagę na to, czy tornister, który chcecie Państwo kupić, jest lekki, ma atesty i pozytywną opinię któregoś z instytutów badających produkty dla dzieci. To będzie jakości i bezpieczeństwa dla młodego kręgosłupa.
        • Zeszyty 16-kartkowe ( w kratkę, w 3 linie )
        • Piórnik: 2 ołówki, kredki ołówkowe,  gumka temperówka, nożyczki, klej w sztyfcie,
        • 2 teczki - jedna na gumkę, druga sztywna,
        • blok techniczny biały A4, blok techniczny kolorowy A4,
        • Plastikowy pojemnik na drugie śniadanie.
        • Worek, a w nim obuwie na zmianę, koniecznie na białych gumowych spodach.
        • Strój na WF-biały podkoszulek i granatowe spodenki.
        • Strój galowy tzn. biała bluzka i spódnica czarna lub granatowa, koszula i czarne lub granatowe spodnie.

Warto pamiętać, że zakupione przybory (nożyczki i gumkę także) i zeszyty należy starannie podpisać na zewnętrznej stronie okładki, by później nie było niepotrzebnych nieporozumień czy łez z powodu zagubienia czy podmiany szkolnych akcesoriów.

Pozostałe informacje na temat potrzebnych przyborów dla dziecka, ustalimy na pierwszym zebraniu wrześniowym.

Do zobaczenia we wrześniu wychowawcy klas I