• Działania samorządu szkolnego 2022/2023

• Kalendarz samorządu

Działania (w tym propozycje zarządu samorządu)

Działania w ramach całorocznego konkursu na  najaktywniejszą klasę

Quiz dla klas 4-8 „Czy znasz statut Szkoły?”, ogłoszenie wyborów Rzecznika Praw Ucznia, przypomnienie regulaminu.

Dzień dyni- uczniowie przychodzą w pomarańczowo- czarnych strojach. Pochodzenie zwyczaju wycinania dyniowych latarni zwanych Jack-o’-lantern

8.11.

Działania w ramach całorocznego konkursu na  najaktywniejszą klasę:

Dekoracja na korytarzu „Polska, nasza ojczyzna, 11.11. -jej święto”

8.11.

Szkolny konkurs dla klas 0- 8 na smaczne i zdrowe przekąski śniadaniowe- prezentacja przygotowanych przez klasy dwóch przekąsek lub przekąski i napoju wraz z przepisem.

Ocena przygotowanych potraw przez komisję, wspólna degustacja.

21.11.

Wybory Rzecznika Praw Ucznia Szkoły Podstawowej nr 214.

29.11.

Przerwy na Wróżby Andrzejkowe- przygotowanie przez każda z klas 4-8 jednej wróżby- wspólna zabawa podczas długich przerw.

6.12.

14.12.

Działania w ramach całorocznego konkursu na  najaktywniejszą klasę:

„Mikołaje są wśród nas”- uczniowie przychodzą w świątecznych sweterkach, skarpetach, czapkach itp.

Dekoracje na korytarzu- „Idą świeta…” z życzeniami świątecznymi.

Od 1.12 do 19.12.

Przygotowanie i wysłanie kart świątecznych do emerytowanych nauczycieli z naszej szkoły oraz okolicznych przedszkoli.

17.01.

Od 19.01. co drugi tydzień

Działania w ramach całorocznego konkursu na  najaktywniejszą klasę:

Dekoracja na korytarzu „Warszawa w naszym obiektywie”.

Przerwa na muzykę- co drugi czwartek, podczas długiej przerwy o 12.30 każda klasa prezentuje wybrany gatunek muzyki, przedstawia artystów związanych z danym gatunkiem oraz ich utwory.

31.01.

Dzień dobry! Dzień dobrych wiadomości, dzień uprzejmości, dzień przytulania- przygotowanie i rozdawanie członkom społeczności szkolnej dobrych wiadomości w formie np. chińskich ciasteczek z wróżbą.

Przygotowanie wspólnego Drzewa Życzliwości

10.02.

Działania w ramach całorocznego konkursu na  najaktywniejszą klasę:

Dzień kapcia- uczniowie przynoszą ulubione kapcie.

6.02- 10.02.

Walentynkowa poczta- od 6.02. zbieranie walentynek, 10.02. doręczenia listów o adresatów.

Od.1.03. do 30.05

20.03.

31.03.

Działania w ramach całorocznego konkursu na  najaktywniejszą klasę:

Codzienne dyżury czytelnicze dla dzieci z klas 0- 3 od 12.30 do 12.45 – pełnione kolejno przez przedstawicieli klas 4-8.

Dekoracje na korytarzu- Witaj wiosno!

Włączenie się do akcji „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”- uczniowie przychodzą w niebieskich strojach.

21.03.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny”

1. Wiosenny korowód 214 ulicami Bielan- uczestnictwo klas 0-8- przygotowanie haseł, ulotek i plakatów na temat szkoły, przemarsz uczniów ulicami Bielan w wiosennych przebraniach- promocja szkoły.

2. Szkolny konkurs „Mam talent”

24.04.

Działania w ramach całorocznego konkursu na  najaktywniejszą klasę:

Dekoracja na korytarzu: „Wiwat 3 maja”

Piżamowy dzień- uczniowie zakładają ulubione śmieszne piżamy.

9.05.

11.05.

15.05.

Działania w ramach całorocznego konkursu na  najaktywniejszą klasę:

Dzień Europy w SP 214- 27.03. klasy 4- 8 losują jeden kraj należący do UE. Do 9.05 przygotowują o nim prezentację oraz dekorację na korytarzu (tytuł dekoracji „Poznaj ten kraj”- dekoracja będzie oceniana). Tego dnia uczniowie oglądają poszczególne prezentacje i dekoracje. Na podstawie zdobytych wiadomości rozwiązują przygotowane przez klasy zadania- zbierają punkty. Klasy, które najlepiej poradzą sobie z zadaniami zostaną nagrodzone.

Dzień kolorów- 9.05 na przerwie o 12.30 klasy losują kolory, 12.05 uczniowie przychodzą w ubraniach  wylosowanym kolorze (lub dzień ubrania w kwiaty i motyle).

Apel- podsumowanie Konkursu na najaktywniejszą klasę, nagrodzenie zwycięzców.

31.05.

Wybory Nauczyciela Roku 2022/2023

1.06.

Międzynarodowy Dzień Dziecka- przygotowanie gry terenowej- „Poznaj z nami nasze Bielany” dla klas 0-8

15.06.

Apel – podsumowanie roku szkolnego,

Ostatni tydzień przed wakacjami

Pomoc w organizacji dni sportu w szkole.