• Szanowni Państwo!

Jeszcze tylko miesiąc i w naszych domach rozbłysną choinki. Gdy na niebie zaświeci pierwsza gwiazdka zasiądziemy z Bliskimi do wigilijnej kolacji, obdarujemy się życzeniami i prezentami, a potem zaśpiewamy kolędy. Każdy z nas czeka na święta Bożego Narodzenia z nadzieją, że przyniosą lepszy czas.
        W naszym kraju są rodziny lub samotne osoby, dla których takie święta to największe marzenie, a czas pandemii dodatkowo pogłębił ich trudną sytuację materialną.

Od 20 lat Stowarzyszenia Wiosna niesie pomoc ubogim rodzinom, osobom niepełnosprawnym i samotnym. Przekazując im Szlachetne Paczki, spełnia świąteczne marzenia, przywraca radość i wiarę w dobro.
        W naszej szkole istnieje także dwudziestoletnia tradycja wolontariatu. Dlatego w tym roku pragniemy dołączyć do akcji Stowarzyszenia Wiosna i przygotować Szlachetną Paczkę dla rodziny pani Marii z Płocka.

KILKA SŁÓW O RODZINIE PANI MARII

Pani Maria samotnie wychowuje swoje córki - Oliwię i Michalinę. Rodzina mieszka na parterze domu, który pani Maria odziedziczyła po swoich rodzicach. Domownicy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, gdyż w wyniku wrodzonej choroby pani Maria utraciła zdolność do podjęcia pracy. Kiedyś aktywna zawodowo pracowała jako szwaczka, obecnie choruje na postępującą słoniowaciznę. Zbyt duży rozrost stopy oraz jej nieasymetryczne rozmiary powodują trudności z poruszaniem się. Rodzina utrzymuje się z renty chorobowej, świadczenia 500+ oraz z zasiłku z GOPS-u, co daje kwotę 2984 zł. Po odjęciu kwoty 1120 zł stanowiącej koszty utrzymania domu, zakupu leków oraz niezbędnych dojazdów, rodzinie pozostaje 569 zł na jedną osobę. Dochód jednak nie jest na tyle wysoki, aby wystarczył na pokrycie podstawowych potrzeb rodziny.

Pani Maria jest dumna ze swoich córek. Michalina lubi rysować i szkicować, jest plastycznie uzdolniona, a przy tym bardzo skromna. Oliwia bardzo lubi czytać książki. Pasją pani Marii, którą również wykonywała zawodowo, było szycie. Obecnie jednak z powodu pogłębiającego się problemu ze wzrokiem musiała zrezygnować z zawodowych czynności i  mocno ograniczyć swoje pasje. Bardzo lubi zajmować się domem. Rodzina jest mocno zżyta, a domownicy są dla siebie silnym wsparciem. Pomimo ciężkich przeżyć wspólnie mają nadzieję na lepszą przyszłość.

Pani Maria i jej córki potrzebują naszego wsparcia. Brakuje im pieniędzy na opał. Potrzebują też żywności i środków czystości (konserwy: mięsne, rybne, warzywne; dżemy, cukier, olej, mąka, przyprawy, kawa, herbata, kakao, orzechy, majonez, ketchup, ryż, makaron, kasze, koncentraty pomidorowe, mieszanki do pieczenia ciast,  słodycze świąteczne, płyny do mycia naczyń, szampony, mydła, dezodoranty, pasty do zębów, żele pod prysznic, proszki do prania, płyny do płukania, artykuły higieny osobistej, itp.).

JAK MOŻESZ POMÓC?

Wychowawcy przekażą informacje, jakie produkty zbieramy w każdej z klas.  Bardzo prosimy o przyniesienie ich do 08.12.2021 r.

Z pomocą Rady Rodziców naszej szkoły uruchamiamy zbiórkę pieniędzy na zakup jednej tony ekogroszku. Jest to kwota 1500 zł. Wpłat można dokonywać na konto Rady Rodziców, do 07.12.2021 r., z dopiskiem  SZLACHETNA PACZKA.

Numer konta bankowego Rady rodziców:

56 1090 1014 0000 0001 4413 7530

Nasi wolontariusze przygotowali prace malarskie, które przekażą na aukcję. Licytacja będzie się odbywała na stronie szkoły. W ten sposób pozyskane środki także zostaną przekazane na pomoc dla  Rodziny.

9 grudnia 2021 r.  odbędzie się wielkie pakowanie Szlachetnej Paczki, a następnego dnia wyruszy ona do naszej Adresatki.

Uczestnictwo w wolontariacie buduje wspólnotę, jest dla nas wszystkich ważną lekcją empatii, wrażliwości na potrzeby innych, daje radość i satysfakcję. Mamy więc nadzieję, że i tym razem dołączą Państwo wraz z dziećmi do grona świętych Mikołajów i pomogą w przygotowaniu paczki dla pani Marii i jej córek.  Liczymy na Państwa otwarte serca.

Dyrekcja, nauczyciele, opiekunowie samorządu i wolontariatu, wychowawcy i wolontariusze szkolonego klubu wolontariatu "Wolontariusze bez barier".