• Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

• Od dnia 7 do 13 października 2019 roku obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Z tej okazji w naszej szkole stworzyliśmy okolicznościową tablicę, na której zostały umieszczone informacje na temat zasad pracy z uczniem z dysleksją - swoisty poradnik dla nauczycieli różnych przedmiotów.

Uczniowie mieli okazję poznać grupę wybitnych osób, które w swoim życiu zmagały się z problemem dysleksji.

Nauczyciele otrzymali zakładki promujące lekturę "Ryba na drzewie", napisanej przez Lyndę Mullaly Hunt. Pozycja prezentuje postać dziewczynki mającej trudności w nauce. Zachęcamy do jej przeczytania.

Informujemy również, iż w najbliższym czasie umieścimy na stronie szkoły materiały do pracy z dzieckiem wykazującym trudności w czytaniu i pisaniu, które wspomogą rodziców we wspieraniu dzieci w domu. Będziemy je systematycznie uzupełniać. Zainteresowanych tematem rodziców odsyłamy do strony Polskiego Towarzystwa Dysleksji  https://www.ptd.edu.pl/

• W Lesie Bielańskim

• W pięknej jesiennej aurze 21.10. klasa 4a z panią Bździon i Bitner odwiedziła Las Bielański. Była zabawa w podchody, wyścigi, rozpoznawanie gatunków drzew i zabawa na karuzeli przy Kościele Bielańskim

• Wizyta w Centrum Nauki Kopernik.

• 18 października 2019 r. klasy 4B i 5A wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Centrum nauki Kopernik.Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy pokaz ,,Ziemia, Księżyc i Słońce", podczas którego obserwowaliśmy gwiazdy, i podróżowaliśmy po Kosmosie. Prezenter opowiedział nam o codziennych zjawiskach astronomicznych, m.in. co się dzieje na niebie?, dlaczego Słońce świeci i do czego można je wykorzystać. W drugiej części wizyty w Centrum Kopernika zwiedziliśmy wystawę poświęconą eksploracji kosmosu i badaniom kosmicznym.

Wizyta w planetarium rozbudziła naszą ciekawość i zainspirowała nas do rozwijania zainteresowań i pasji, związanych z badaniem Wszechświata.

Z całą pewnością wycieczka należy do udanych i na długo pozostanie w naszej pamięci z miłymi wspomnieniami.

• Wizyta w Teatrze Rampa

• 11 października klasa 7a i 7 b były w Teatrze Rampa na przedstawieniu pt. "Księga Dżungli".

• Bicie rekordu w resuscytacji z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Akcji Serca.

• Prawie 200 uczniów i nauczycieli wzięło udział w biciu rekordu... W sumie na 9 fantomach przećwiczono 728 razy - 30 ucisków i 2 wdechy.

• Pola Nadziei

• W Dniu Edukacji Narodowej przy naszej szkole zakładaliśmy "Pole Nadziei".

• Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

• Dnia 4 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie w połączeniu z zabawą zmagali się z różnymi zadaniami. Został tez przeprowadzony konkurs, który wyłonił mistrza tabliczki mnożenia naszej szkoły.

• Przygotowania do bicia rekordu w resuscytacji z okazji Europejskiego  Dnia Przywracania Akcji Serca.

• 4A W TEATRZE LALKA

• 24 września klasa 4a z wychowawczynią p.Hanią Bździon i nauczycielem jęz. polskiego była w teatrze Lalka na przedstawieniu pt. Alicja w Krainie Czarów.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• 20.09.2019 R. klasa 4a brała udział w SPRZĄTANIU ŚWIATA. Posprzątaliśmy świat - ten najbliższy nam, niedaleko szkoły

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT "STOP SUSZY"

• 19.09.2019 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w spotkaniu w ramach ogólnopolskiego projektu STOP SUSZY. Ambasadorem tego projektu jest znany aktor Łukasz Nowicki, który do nas przyjechał. Była poważna rozmowa i zabawne komentarze gościa p. Nowickiego na temat sposobów oszczędzania wody. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali bidony na wodę i zostali zaproszeni do udziału w konkursie na film o sposobach oszczędzania wody.

• ul. A. Fontany 1