• III Konkurs Recytatorski "Warszawa Lirycznie"

     • 23 listopada 2019 r. odbył się II etap III Konkursu Recytatorskiego "Warszawa Lirycznie". Gościliśmy 42 z 57 zgłoszonych uczestników. Przesłuchania młodzieży okazały się wielką przyjemnością dla oceniającego jury. Wszyscy recytatorzy i ich opiekunowie zostali zaproszeni na styczniowy koncert laureatów. A już 7 XII z niektórymi uczestnikami spotkamy się podczas finału konkursu.

     • Teatr - Friends

     • Friends to piękny, szalony, roztańczony, pełen emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemny wśród młodzieży hejtowanie nie jest już modne. Znów okazuje się, że najważniejsze w życiu jest wzajemny szacunek, tolerancja i dążenie do realizacji swoich marzeń. Muzyka, taniec akrobatyczny i gra świateł spowodowały, że poczuliśmy się częścią tej niezwykłej historii. Dodatkowo mogliśmy porozmawiać z aktorami, zrobić wspólne zdjęcia i na chwilę poczuć się prawdziwą gwiazdą na scenie.

     • Koncert Symfonia na Skrzypce i Dj-a

     • 21 listopada 2019r. Tomasz Dolski ze swoim autorskim projektem Symfonia na Skrzypce i Dj-a przeniósł nas w wyjątkowy i niepowtarzalny świat muzyki.To muzyczne widowisko połączyło tradycję z nowoczesnością, historię ze współczesnością. Usłyszeliśmy znane przeboje muzyki klasycznej w nowoczesnej odsłonie ze skrzypcami w roli głównej.Finalista Must Be The Music zrobił na nas ogromne wrażenie, dźwięki muzyki towarzyszyły nam do końca dnia.

     • SPOTKANIE PRZY POLSKIM STOLE

     • „Karuzela Kultury” ruszyła w naszej szkole w czwartek 14.11.19 r.  Pierwsze spotkanie z realizowanym pod tym tytułem projektem było poświęcone tradycji i kulturze obowiązującej przy polskim stole. Tego dnia sala gimnastyczna  stała się jadalnią wypełnioną zapachami przygotowanych na szkolny konkurs potraw kuchni polskiej. Przy pięknie udekorowanych stołach zasiedli uczniowie reprezentujący klasy   4- 8.

      Każda klasa przygotowała dwie  zdrowe potrawy, które były oceniane przez jury wg następujących kryteriów:  sposób podania potraw ( naczynie, dekoracja , wygląd dania ), zastosowanie różnorodnych produktów, dostarczających organizmowi  niezbędnych składników odżywczych, smak potraw. Ocenie podlegała także dekoracja stołów.

      W czasie gdy jury degustowało i oceniało przygotowane potrawy, uczniowie prezentowali teksty literackie o zwyczajach i tradycjach panujących w polskiej jadalni. Opowiadali także, z jakich składników i w jaki sposób zostały przygotowane dania konkursowe.

      Najwyższą liczbę punktów uzyskała klasa 5c, do której powędrowała nagroda w postaci kosza pysznych owoców.

      Spotkanie zakończyła wspólna uczta. Uczestnicy spotkania opuścili naszą „jadalnię”, wzbogaceni o wiedzę o obyczajach przy polskim stole oraz pełni przyjemnych wrażeń estetycznych i pysznych smaków kuchni polskiej.

     • Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

     • 30.10. klasa 4a z p. Bździon i p. Kiełbus odwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Uczniowie podzieleni na grupy mieli do wykonania zadanie - posługując się planem cmentarza odszukać grób Rudego, zdobyć informacje na jego temat i uzupełnić kartę pracy.Zadanie zostało zakończone zapaleniem zniczy na mogile Rudego.

    • Lista galerii

     brak danych