• WYCIECZKA DO DZIELNICY FILMOWEJ

• W czwartek 8 paździerika klasy 2a i 3b pojechały na wycieczkę do Dzielnicy Filmowej w Zalesiu Górnym. Miały tam okazję zobaczyć m.in. ścieżkę Discover przyroda z gigantycznymi grzybami, ludzki z żołędzi nawiązujące do Titanica czy Romeo i Julii, pojazdy z bajek dla dzieci - Bob Budowniczy, strefę kosmiczną, roboty filmowe, wojowników filmowych, strefę militarną. Przeniosły się w świat filmu.

• DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• 2 października w Dniu Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie - ja czy tabliczka, kto kogo pokona. Jedni zmagali się z tabliczkowymi emotkami, a inni poznawali sekrety tabliczki mnożenia przy pomocy labiryntów, wykreślanek, gier i wielu innych działań. Klasa 4a podjęła również wyzwanie ułożenia wierszyków ułatwiających naukę tabliczki mnożenia. Zabawy było co niemiara, a uśmiechy widzimy na zdjęciach.

• DZIEŃ ZIEMNIAKA

• Koniec lata i święto ziemniaka. Wiedzieliście, że ziemniaki obfitują w potas obniżający ciśnienie krwi oraz magnez,który jest budulcem zębów i kości,łagodzą zmęczenie i stres? Mają też nieco wapnia fosforu i żelaza oraz witaminę C. Dziś zawody rzędów z ziemniakami i skoki w workach po ziemniakach. Na zajęciach kulinarnych świetliki zrobiły przepyszną sałatkę ziemniaczaną a na plastyce z ziemniaczanych stempelków i farby powstały jesienne obrazy. Wszyscy doskonale się bawili.

• KULINARNA PRZYGODA KLASY 3B

• Z myślą o jarzynowych witaminkach, klasa 3B postanowiła zrobić pyszną sałatkę warzywną. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały  sałatkę warzywną. Przygotowywanie  sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.

Na koniec dzieci urządziły w sali prawdziwą sałatkową ucztę!