• MUFINY DLA UKRAINY

• 10 marca od rana w całej szkole pachniało przyniesionymi przez naszych nauczycieli i pracowników administracji oraz przekazanych przez właściciela firmy Szwajcarka słodkich i wytrawnych muffinek i innych pyszności.

O 16.00 wszystkie wypieki ustawiliśmy na stołach w holu. Na sam widok babeczek nakrapianych, pomarańczowych, jagodowych, waniliowych i czekoladowych oraz serowych, z tuńczykiem i boczkiem nasze kubki smakowe dzielnie wzięły się do pracy. My także nie próżnowaliśmy. Byliśmy tak przekonujący, że ciasta i muffinki szybko znikały z tac, kupowane przez rodziców, nauczycieli i pracowników szkolnej administracji. Nic dziwnego, gdyż całej akcji przyświecał szczytny cel. Zbieraliśmy pieniądze na zakup środków opatrunkowych dla Ukraińców walczących z rosyjskim agresorem. Kolejny raz dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji i wielką hojność, dzięki której zebraliśmy prawie 1600 zł!

"Wolontariusze bez Barier" wraz z opiekunami.

• KONKURS ''WARSZAWSKA SYRENKA''

• 1 marca odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. W eliminacjach udział wzięło 13 uczniów i uczennic z klas 0-3.

Do etapu dzielnicowego dostały się:

1. Julia Faryna kl.1a

2. Amelia Gąsior kl. 2a

3. Nadia Murawska „0”

Wyróżnienie zdobyli:

1. Oliwia Wolska „0”

2. Ihor Kostenko kl. 1a

3. Agata Potempa kl. 1a

4. Dorota Ciosek kl. 3a

Gratulujemy laureatom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom!

• KLASA 4A W TEATRZE CAPITOL

• KOPCIUSZEK XXI WIEKU to musical w Teatrze Capitol dla dzieci i młodzieży, na który wybrali się uczniowie klasy 4a. Opowieść o nastolatkach, dla których świat internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości jest ważniejszy niż wiedza, talent, czy relacje koleżeńskie. Jest to współczesna interpretacja klasycznej baśni Braci Grimm pt.”Kopciuszek”.

• POMOC DLA UKRAINY

• Te zdjęcia pokazują w jaki sposób społeczność naszej szkoły włączyła się w pomoc dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Od poniedziałku 28.02 do piątku 4.03 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy administracji, wszyscy byliśmy członkami naszego klubu, wolontariusze bez barier. Każdy pomagał jak mógł: przynosząc zbierane produkty, segregując je i pakując, zanosząc lub zawożąc na miejsce zbiórki. Ilość zebranych produktów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.❤️ Dlatego zebrane dary podzieliliśmy. ✅Część zanieśliśmy już w czwartek do ratusza Urząd Dzielnicy Bielany skąd dziś o 4.00 wyruszyły do Kołomyi na Ukrainie. ✅Druga część została przekazana do żłobka Edu maluch na Białołęce, skąd trafią do uchodźców, którzy znaleźli bezpieczne schronienie w domu w Stanisławowie Pierwszym. Z całego serca dziękujemy wszystkim, dzieciakom młodszym i starszym, rodzicom, naszym nauczycielom, pani Ani Jeżyk, panu Darkowi, panu Jackowi i panom robotnikom remontującym szkołę. Wolontariusze bez barier wraz z opiekunkami.