• Wizyta w hospicjum

     • We wtorek 17 grudnia wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili Hospicjum Domowe przy pl. Konfederacji  na warszawskich Bielanach. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie przygotowali dla osób będących pod opieką hospicjum kartki z życzeniami, ozdoby choinkowe oraz smakowite pierniczki.

     • Lekcja wf-u z paraolimpijczykiem

     • 13 grudnia w naszej szkole,w ramach współpracy Polskiego Koncernu Naftowego Orlen i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego odbyło się spotkanie i lekcja wf-u z paraolimpijczykiem Panem Adrianem Castro. Nasz gość należy do światowej czołówki szermierzy na wózku. Opowiedział uczniom o swojej pracy, treningach i odnoszonych sukcesach. Na przykładzie paraolimpijczyka dzieci dowiedziały się,że pomimo ograniczeń można uprawiać sport. Po spotkaniu i odpowiedzi na liczne pytania uczniów Pan Adrian Castro poprowadził z dziećmi lekcję szermierki.

     • 5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • W grudniu obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili sąsiadujące przedszkole. Młodszym kolegom uczniowie opowiedzieli komu pomagali, czym jest wolontariat i co znaczy pomagać. Z przyjemnością obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą akcje przedszkolaków np. dokarmianie ptaków, sadzenie żonkili i spotkania z seniorami. Uczniowie przekazali im swoje doświadczenia i opowiedzieli jak działamy w szkole. Nie zabrakło również wspólnych zabaw integracyjnych, które sprawiły wszystkim wiele przyjemności. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

     • Życzenia świąteczne dla seniorów

     • Po spotkaniu wigilijnym, które odbyło się 12 grudnia w naszej szkole, uczniowie klas 1 - 3 przygotowali paczkę ze świątecznymi życzeniami dla beneficjentów Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 1. A wszystko to w ramach projektu Karuzela Kultury realizowanego w SP 214.

     • Finał III Konkursu Recytatorskiego "Warszawa Lirycznie"

     • 7 XII gościliśmy 14 uczestników finału III Konkursu Recytatorskiego "Warszawa Lirycznie". Byli to uczniowie z klas 4 - 8 warszawskich szkół podstawowych. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury przyznało tytuły Laureata i Finalisty.Wszystkich uczestników trzeciej edycji Konkursu zapraszamy 16 stycznia 2020 roku na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród.

     • III Bielański Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej I CAN SING

     • 6 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 odbył się finał III Bielańskiego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej I Can Sing. W konkursie wzięło udział 15 uczestników z 5 bielańskich szkół podstawowych: 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 77, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 187, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 263, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 193, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 214.Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Warszawa Bielany, pana Grzegorza Pietruczuka. Zgodnie z tradycją konkurs został otwarty przez Dyrektora SP 214, panią Ewę Rumińską, a Wicedyrektor SP 214, pani Izabela Gruźlewska objęła przewodnictwo w jury.Jury przyznało trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dyplom inagrodę za udział. Po konkursie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.Konkurs po raz kolejny cieszył się bardzo dużym powodzeniem. W każdej ze szkół zgłosiło się znacznie więcej kandydatów, niż przewidywał regulamin konkursu, dlatego też przeprowadzono eliminacje wewnętrzne. W jednej zplacówek aż 10 uczestników rywalizowało ze sobą o trzy wolne miejsca.Trzeba podkreślić, że poziom uczetników tegorocznej edycji stał na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Konkurs nie tylko wpisuje się w realizację podstawy programowej z języka angielskiego, ale także odpowiada na potrzeby dzieci i młodzieży oraz trafia w ich gusta.

    • Lista galerii

     brak danych