• Lato w Mieście

• Już od 7 sierpnia, aż do końca wakacji w naszej szkole w ramach akcji  "Lato w mieście" odbywać się będą zajęcia dla dzieci. Dla  uczestników przygotowaliśmy wiele atrakcji: zabawy na świeżym powietrzu i w salach zabaw,  zajęcia z robotyki i kodowania,  plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne a także wizyty na basenie, w muzeach, salach kinowych i domach kultury. Serdecznie zapraszamy do obserwowania fotorelacji, które będziemy regularnie dodawać na naszej stronie na Facebooku.

• Lekcje z Temidą

• Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Lekcje z Temidą”. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W ramach projektu uczniowie z klas 5, 6 i 7 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez prawników Fundacji „Altum”.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in.: dlaczego ludzie stworzyli prawo, jak należy reagować na prześladowanie w szkole i w środowisku rówieśniczym, gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiara przestępstwa, czym jest stalking. Uczniowie zdobyli również wiedzę o systemie prawa w Polsce, uczyli się samodzielnie wyszukiwać przepisów prawnych, poznali zasady rekrutacji na studia prawnicze.

Po zakończeniu zajęć nasza szkoła otrzymała Certyfikat uczestnictwa w programie.