• Lekcja matematyki

     • Lekcja matematyki to wyzwanie, współpraca i wspaniałe wyniki.

      Na lekcji w październiku klasa 4 podjęła się kodowania, której celem było rozwiązanie 6 zadań w ramach przygotowania do sprawdzianu. Było dużo emocji, nutka rywalizacji i wszyscy wygrani.

     • WYCIECZKA DO DZIELNICY FILMOWEJ

     • W czwartek 8 paździerika klasy 2a i 3b pojechały na wycieczkę do Dzielnicy Filmowej w Zalesiu Górnym. Miały tam okazję zobaczyć m.in. ścieżkę Discover przyroda z gigantycznymi grzybami, ludzki z żołędzi nawiązujące do Titanica czy Romeo i Julii, pojazdy z bajek dla dzieci - Bob Budowniczy, strefę kosmiczną, roboty filmowe, wojowników filmowych, strefę militarną. Przeniosły się w świat filmu.

     • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • 2 października w Dniu Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie - ja czy tabliczka, kto kogo pokona. Jedni zmagali się z tabliczkowymi emotkami, a inni poznawali sekrety tabliczki mnożenia przy pomocy labiryntów, wykreślanek, gier i wielu innych działań. Klasa 4a podjęła również wyzwanie ułożenia wierszyków ułatwiających naukę tabliczki mnożenia. Zabawy było co niemiara, a uśmiechy widzimy na zdjęciach.

     • DZIEŃ ZIEMNIAKA

     • Koniec lata i święto ziemniaka. Wiedzieliście, że ziemniaki obfitują w potas obniżający ciśnienie krwi oraz magnez,który jest budulcem zębów i kości,łagodzą zmęczenie i stres? Mają też nieco wapnia fosforu i żelaza oraz witaminę C. Dziś zawody rzędów z ziemniakami i skoki w workach po ziemniakach. Na zajęciach kulinarnych świetliki zrobiły przepyszną sałatkę ziemniaczaną a na plastyce z ziemniaczanych stempelków i farby powstały jesienne obrazy. Wszyscy doskonale się bawili.

     • KULINARNA PRZYGODA KLASY 3B

     • Z myślą o jarzynowych witaminkach, klasa 3B postanowiła zrobić pyszną sałatkę warzywną. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały  sałatkę warzywną. Przygotowywanie  sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.

      Na koniec dzieci urządziły w sali prawdziwą sałatkową ucztę!

     • W POSZUKIWANIU JESIENI

     • Zerówka wybrała się na poszukiwania jesieni. Znaleźlismy mnóstwo kasztanów i szyszek, poznaliśmy drzewa iglaste i dowiedzieliśmy się, dlaczego astry to marcinki.

     • PORUSZONY OBRAZ

     • Podczas pandemii Covid - 19, na zdalnych godzinach wychowawczych w klasie Vc powstał niebanalny projekt "Poruszony obraz". Poruszony, ponieważ w muzealne obrazy zostało tchnięte nowe życie. Uczniowie Vc stali się modelami Leonarda da Vinci, Jana Matejki, Pieera Renoir'a, Edvarda Muncha. Pozostałych twórców spróbuj odgadnąć samodzielnie. 

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • W dniu 23 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali program artystyczny oraz słodki poczęstunek, aby podziękować babciom i dziadkom za dobro i wyrazić swoją miłość. Występ małych aktorów wprawił wszystkich w radosny nastrój. Wnuczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym udały się do swoich babć i dziadków z życzeniami i miłym upominkiem. Uśmiech, radość i duma, które towarzyszyły tej wyjątkowej uroczystości, pokazują, jak ważne są takie chwile w życiu każdego z nas. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i dziadków.

     • Wizyta w hospicjum

     • We wtorek 17 grudnia wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili Hospicjum Domowe przy pl. Konfederacji  na warszawskich Bielanach. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie przygotowali dla osób będących pod opieką hospicjum kartki z życzeniami, ozdoby choinkowe oraz smakowite pierniczki.

     • Lekcja wf-u z paraolimpijczykiem

     • 13 grudnia w naszej szkole,w ramach współpracy Polskiego Koncernu Naftowego Orlen i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego odbyło się spotkanie i lekcja wf-u z paraolimpijczykiem Panem Adrianem Castro. Nasz gość należy do światowej czołówki szermierzy na wózku. Opowiedział uczniom o swojej pracy, treningach i odnoszonych sukcesach. Na przykładzie paraolimpijczyka dzieci dowiedziały się,że pomimo ograniczeń można uprawiać sport. Po spotkaniu i odpowiedzi na liczne pytania uczniów Pan Adrian Castro poprowadził z dziećmi lekcję szermierki.

     • 5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • W grudniu obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili sąsiadujące przedszkole. Młodszym kolegom uczniowie opowiedzieli komu pomagali, czym jest wolontariat i co znaczy pomagać. Z przyjemnością obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą akcje przedszkolaków np. dokarmianie ptaków, sadzenie żonkili i spotkania z seniorami. Uczniowie przekazali im swoje doświadczenia i opowiedzieli jak działamy w szkole. Nie zabrakło również wspólnych zabaw integracyjnych, które sprawiły wszystkim wiele przyjemności. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

     • Życzenia świąteczne dla seniorów

     • Po spotkaniu wigilijnym, które odbyło się 12 grudnia w naszej szkole, uczniowie klas 1 - 3 przygotowali paczkę ze świątecznymi życzeniami dla beneficjentów Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 1. A wszystko to w ramach projektu Karuzela Kultury realizowanego w SP 214.

     • Finał III Konkursu Recytatorskiego "Warszawa Lirycznie"

     • 7 XII gościliśmy 14 uczestników finału III Konkursu Recytatorskiego "Warszawa Lirycznie". Byli to uczniowie z klas 4 - 8 warszawskich szkół podstawowych. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji jury przyznało tytuły Laureata i Finalisty.Wszystkich uczestników trzeciej edycji Konkursu zapraszamy 16 stycznia 2020 roku na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród.

     • III Bielański Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej I CAN SING

     • 6 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 odbył się finał III Bielańskiego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej I Can Sing. W konkursie wzięło udział 15 uczestników z 5 bielańskich szkół podstawowych: 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 77, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 187, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 263, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 193, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 214.Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Warszawa Bielany, pana Grzegorza Pietruczuka. Zgodnie z tradycją konkurs został otwarty przez Dyrektora SP 214, panią Ewę Rumińską, a Wicedyrektor SP 214, pani Izabela Gruźlewska objęła przewodnictwo w jury.Jury przyznało trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dyplom inagrodę za udział. Po konkursie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.Konkurs po raz kolejny cieszył się bardzo dużym powodzeniem. W każdej ze szkół zgłosiło się znacznie więcej kandydatów, niż przewidywał regulamin konkursu, dlatego też przeprowadzono eliminacje wewnętrzne. W jednej zplacówek aż 10 uczestników rywalizowało ze sobą o trzy wolne miejsca.Trzeba podkreślić, że poziom uczetników tegorocznej edycji stał na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Konkurs nie tylko wpisuje się w realizację podstawy programowej z języka angielskiego, ale także odpowiada na potrzeby dzieci i młodzieży oraz trafia w ich gusta.

     • III Konkurs Recytatorski "Warszawa Lirycznie"

     • 23 listopada 2019 r. odbył się II etap III Konkursu Recytatorskiego "Warszawa Lirycznie". Gościliśmy 42 z 57 zgłoszonych uczestników. Przesłuchania młodzieży okazały się wielką przyjemnością dla oceniającego jury. Wszyscy recytatorzy i ich opiekunowie zostali zaproszeni na styczniowy koncert laureatów. A już 7 XII z niektórymi uczestnikami spotkamy się podczas finału konkursu.

     • Teatr - Friends

     • Friends to piękny, szalony, roztańczony, pełen emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemny wśród młodzieży hejtowanie nie jest już modne. Znów okazuje się, że najważniejsze w życiu jest wzajemny szacunek, tolerancja i dążenie do realizacji swoich marzeń. Muzyka, taniec akrobatyczny i gra świateł spowodowały, że poczuliśmy się częścią tej niezwykłej historii. Dodatkowo mogliśmy porozmawiać z aktorami, zrobić wspólne zdjęcia i na chwilę poczuć się prawdziwą gwiazdą na scenie.

     • Koncert Symfonia na Skrzypce i Dj-a

     • 21 listopada 2019r. Tomasz Dolski ze swoim autorskim projektem Symfonia na Skrzypce i Dj-a przeniósł nas w wyjątkowy i niepowtarzalny świat muzyki.To muzyczne widowisko połączyło tradycję z nowoczesnością, historię ze współczesnością. Usłyszeliśmy znane przeboje muzyki klasycznej w nowoczesnej odsłonie ze skrzypcami w roli głównej.Finalista Must Be The Music zrobił na nas ogromne wrażenie, dźwięki muzyki towarzyszyły nam do końca dnia.

   • Lista galerii

    brak danych