• III Bielański Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej I CAN SING

     • 6 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 odbył się finał III Bielańskiego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej I Can Sing. W konkursie wzięło udział 15 uczestników z 5 bielańskich szkół podstawowych: 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 77, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 187, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 263, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 193, 3 osoby ze Szkoły Podstawowej nr 214.Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Warszawa Bielany, pana Grzegorza Pietruczuka. Zgodnie z tradycją konkurs został otwarty przez Dyrektora SP 214, panią Ewę Rumińską, a Wicedyrektor SP 214, pani Izabela Gruźlewska objęła przewodnictwo w jury.Jury przyznało trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dyplom inagrodę za udział. Po konkursie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.Konkurs po raz kolejny cieszył się bardzo dużym powodzeniem. W każdej ze szkół zgłosiło się znacznie więcej kandydatów, niż przewidywał regulamin konkursu, dlatego też przeprowadzono eliminacje wewnętrzne. W jednej zplacówek aż 10 uczestników rywalizowało ze sobą o trzy wolne miejsca.Trzeba podkreślić, że poziom uczetników tegorocznej edycji stał na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Konkurs nie tylko wpisuje się w realizację podstawy programowej z języka angielskiego, ale także odpowiada na potrzeby dzieci i młodzieży oraz trafia w ich gusta.

     • III Konkurs Recytatorski "Warszawa Lirycznie"

     • 23 listopada 2019 r. odbył się II etap III Konkursu Recytatorskiego "Warszawa Lirycznie". Gościliśmy 42 z 57 zgłoszonych uczestników. Przesłuchania młodzieży okazały się wielką przyjemnością dla oceniającego jury. Wszyscy recytatorzy i ich opiekunowie zostali zaproszeni na styczniowy koncert laureatów. A już 7 XII z niektórymi uczestnikami spotkamy się podczas finału konkursu.

     • Teatr - Friends

     • Friends to piękny, szalony, roztańczony, pełen emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemny wśród młodzieży hejtowanie nie jest już modne. Znów okazuje się, że najważniejsze w życiu jest wzajemny szacunek, tolerancja i dążenie do realizacji swoich marzeń. Muzyka, taniec akrobatyczny i gra świateł spowodowały, że poczuliśmy się częścią tej niezwykłej historii. Dodatkowo mogliśmy porozmawiać z aktorami, zrobić wspólne zdjęcia i na chwilę poczuć się prawdziwą gwiazdą na scenie.

     • Koncert Symfonia na Skrzypce i Dj-a

     • 21 listopada 2019r. Tomasz Dolski ze swoim autorskim projektem Symfonia na Skrzypce i Dj-a przeniósł nas w wyjątkowy i niepowtarzalny świat muzyki.To muzyczne widowisko połączyło tradycję z nowoczesnością, historię ze współczesnością. Usłyszeliśmy znane przeboje muzyki klasycznej w nowoczesnej odsłonie ze skrzypcami w roli głównej.Finalista Must Be The Music zrobił na nas ogromne wrażenie, dźwięki muzyki towarzyszyły nam do końca dnia.

     • SPOTKANIE PRZY POLSKIM STOLE

     • „Karuzela Kultury” ruszyła w naszej szkole w czwartek 14.11.19 r.  Pierwsze spotkanie z realizowanym pod tym tytułem projektem było poświęcone tradycji i kulturze obowiązującej przy polskim stole. Tego dnia sala gimnastyczna  stała się jadalnią wypełnioną zapachami przygotowanych na szkolny konkurs potraw kuchni polskiej. Przy pięknie udekorowanych stołach zasiedli uczniowie reprezentujący klasy   4- 8.

      Każda klasa przygotowała dwie  zdrowe potrawy, które były oceniane przez jury wg następujących kryteriów:  sposób podania potraw ( naczynie, dekoracja , wygląd dania ), zastosowanie różnorodnych produktów, dostarczających organizmowi  niezbędnych składników odżywczych, smak potraw. Ocenie podlegała także dekoracja stołów.

      W czasie gdy jury degustowało i oceniało przygotowane potrawy, uczniowie prezentowali teksty literackie o zwyczajach i tradycjach panujących w polskiej jadalni. Opowiadali także, z jakich składników i w jaki sposób zostały przygotowane dania konkursowe.

      Najwyższą liczbę punktów uzyskała klasa 5c, do której powędrowała nagroda w postaci kosza pysznych owoców.

      Spotkanie zakończyła wspólna uczta. Uczestnicy spotkania opuścili naszą „jadalnię”, wzbogaceni o wiedzę o obyczajach przy polskim stole oraz pełni przyjemnych wrażeń estetycznych i pysznych smaków kuchni polskiej.

     • Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

     • 30.10. klasa 4a z p. Bździon i p. Kiełbus odwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Uczniowie podzieleni na grupy mieli do wykonania zadanie - posługując się planem cmentarza odszukać grób Rudego, zdobyć informacje na jego temat i uzupełnić kartę pracy.Zadanie zostało zakończone zapaleniem zniczy na mogile Rudego.

     • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

     • Od dnia 7 do 13 października 2019 roku obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Z tej okazji w naszej szkole stworzyliśmy okolicznościową tablicę, na której zostały umieszczone informacje na temat zasad pracy z uczniem z dysleksją - swoisty poradnik dla nauczycieli różnych przedmiotów.

      Uczniowie mieli okazję poznać grupę wybitnych osób, które w swoim życiu zmagały się z problemem dysleksji.

      Nauczyciele otrzymali zakładki promujące lekturę "Ryba na drzewie", napisanej przez Lyndę Mullaly Hunt. Pozycja prezentuje postać dziewczynki mającej trudności w nauce. Zachęcamy do jej przeczytania.

      Informujemy również, iż w najbliższym czasie umieścimy na stronie szkoły materiały do pracy z dzieckiem wykazującym trudności w czytaniu i pisaniu, które wspomogą rodziców we wspieraniu dzieci w domu. Będziemy je systematycznie uzupełniać. Zainteresowanych tematem rodziców odsyłamy do strony Polskiego Towarzystwa Dysleksji  https://www.ptd.edu.pl/

       

       

     • W Lesie Bielańskim

     • W pięknej jesiennej aurze 21.10. klasa 4a z panią Bździon i Bitner odwiedziła Las Bielański. Była zabawa w podchody, wyścigi, rozpoznawanie gatunków drzew i zabawa na karuzeli przy Kościele Bielańskim

     • Wizyta w Centrum Nauki Kopernik.

     • 18 października 2019 r. klasy 4B i 5A wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Centrum nauki Kopernik.Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy pokaz ,,Ziemia, Księżyc i Słońce", podczas którego obserwowaliśmy gwiazdy, i podróżowaliśmy po Kosmosie. Prezenter opowiedział nam o codziennych zjawiskach astronomicznych, m.in. co się dzieje na niebie?, dlaczego Słońce świeci i do czego można je wykorzystać. W drugiej części wizyty w Centrum Kopernika zwiedziliśmy wystawę poświęconą eksploracji kosmosu i badaniom kosmicznym.

      Wizyta w planetarium rozbudziła naszą ciekawość i zainspirowała nas do rozwijania zainteresowań i pasji, związanych z badaniem Wszechświata.

      Z całą pewnością wycieczka należy do udanych i na długo pozostanie w naszej pamięci z miłymi wspomnieniami.

     • Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

     • Dnia 4 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie w połączeniu z zabawą zmagali się z różnymi zadaniami. Został tez przeprowadzony konkurs, który wyłonił mistrza tabliczki mnożenia naszej szkoły.

     • Wymiana ze Słowacją

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wymiana ze Słowacją.

      W dniach od 8 do 14 września 2019 roku grupa 13 uczniów z klas 7b i 8c naszej szkoły pod opieką pani Doroty Muchy i pana Tomasza Brojka uczestniczyła w wymianie międzynarodowej ze słowacką szkołą Spojena Skola w Secovcach. Głównym celem tego projektu jest rozwój umiejętności komunikacyjnych wśród uczniów oraz poznanie kultury innego kraju.

      Wymiana polegała na integracji z uczniami ze Słowacji podczas zajęć organizowanych przez szkołę w ciągu dnia, natomiast popołudniami uczniowie spędzali czas z kolegami ze Słowacji i ich rodzicami, mieszkając z nimi i uczestnicząc w sytuacjach dnia codziennego. Rodziny również organizowały ciekawe zajęcia, wycieczki w czasie wolnym.

      Pierwszego dnia zostaliśmy uroczyście powitani i oprowadzeni po szkole. Uczniowie brali udział w interesujących grach i zabawach integracyjnych prowadzonych w języku angielskim. Dzięki temu dzieci mogły jeszcze lepiej się poznać. Na zakończenie dnia uczniowie rywalizowali na boisku szkolnym.

      Drugiego dnia zwiedzaliśmy Koszyce, jedno z największych miast na Słowacji. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, a także spędziliśmy chwilę w centrum handlowym, co wprawiło wszystkich w dobry nastrój i dzieci wróciły do rodzin w wyśmienitych humorach. 

      Trzeciego dnia pojechaliśmy w okolice wioski Dargov gdzie większość dnia spędziliśmy na świeżym powietrzu: spacerowaliśmy po lesie, graliśmy w piłkę nożną i badmintona, a wszystko zwieńczyło ognisko i możliwość upieczenia kiełbasek.

      Czwartego dnia wyruszyliśmy w kierunku słowackiego Morskiego Oka. Przepiękne widoki zrekompensowały męczącą drogę pod górę. Następnie pojechaliśmy do Michalovce’ów gdzie każdy mógł zjeść obiad i zrobić zakupy w tamtejszym centrum handlowym.

      Piątek upłynął pod znakiem gotowania. Większość czasu spędziliśmy w szkole gdzie podano nam tradycyjne polskie dania przygotowane przez słowackich gospodarzy. W czasie czekania na posiłki, uczniowie brali udział w licznych konkursach.

      W sobotę musieliśmy się pożegnać. Był smutek, że przygoda dobiegła końca, ale również radość z tego, że poznaliśmy tak wspaniałych ludzi. Ten krótki wyjazd z pewnością zostanie w pamięci na długo. Uczniowie bardzo cieszyli się, że mogli odbyć tę podróż. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Na pewno zapamiętają to jako wspaniały czas, pozwalający zobaczyć trochę świata i otworzyć się na inne kultury.

     • 4A W TEATRZE LALKA

     • 24 września klasa 4a z wychowawczynią p.Hanią Bździon i nauczycielem jęz. polskiego była w teatrze Lalka na przedstawieniu pt. Alicja w Krainie Czarów.

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • 20.09.2019 R. klasa 4a brała udział w SPRZĄTANIU ŚWIATA. Posprzątaliśmy świat - ten najbliższy nam, niedaleko szkoły

     • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT "STOP SUSZY"

     • 19.09.2019 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w spotkaniu w ramach ogólnopolskiego projektu STOP SUSZY. Ambasadorem tego projektu jest znany aktor Łukasz Nowicki, który do nas przyjechał. Była poważna rozmowa i zabawne komentarze gościa p. Nowickiego na temat sposobów oszczędzania wody. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali bidony na wodę i zostali zaproszeni do udziału w konkursie na film o sposobach oszczędzania wody.

   • Lista galerii

    brak danych
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 im. Stanisława Skrypija Warszawa, ul. A. Fontany 1
   • sekretariat@spnr214.pl
   • Telefon: 22 834 65 68 Fax: 22 834 85 35
   • ul. A. Fontany 1 01-835 Warszawa Poland