• Wymiana ze Słowacją

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wymiana ze Słowacją.

      W dniach od 8 do 14 września 2019 roku grupa 13 uczniów z klas 7b i 8c naszej szkoły pod opieką pani Doroty Muchy i pana Tomasza Brojka uczestniczyła w wymianie międzynarodowej ze słowacką szkołą Spojena Skola w Secovcach. Głównym celem tego projektu jest rozwój umiejętności komunikacyjnych wśród uczniów oraz poznanie kultury innego kraju.

      Wymiana polegała na integracji z uczniami ze Słowacji podczas zajęć organizowanych przez szkołę w ciągu dnia, natomiast popołudniami uczniowie spędzali czas z kolegami ze Słowacji i ich rodzicami, mieszkając z nimi i uczestnicząc w sytuacjach dnia codziennego. Rodziny również organizowały ciekawe zajęcia, wycieczki w czasie wolnym.

      Pierwszego dnia zostaliśmy uroczyście powitani i oprowadzeni po szkole. Uczniowie brali udział w interesujących grach i zabawach integracyjnych prowadzonych w języku angielskim. Dzięki temu dzieci mogły jeszcze lepiej się poznać. Na zakończenie dnia uczniowie rywalizowali na boisku szkolnym.

      Drugiego dnia zwiedzaliśmy Koszyce, jedno z największych miast na Słowacji. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, a także spędziliśmy chwilę w centrum handlowym, co wprawiło wszystkich w dobry nastrój i dzieci wróciły do rodzin w wyśmienitych humorach. 

      Trzeciego dnia pojechaliśmy w okolice wioski Dargov gdzie większość dnia spędziliśmy na świeżym powietrzu: spacerowaliśmy po lesie, graliśmy w piłkę nożną i badmintona, a wszystko zwieńczyło ognisko i możliwość upieczenia kiełbasek.

      Czwartego dnia wyruszyliśmy w kierunku słowackiego Morskiego Oka. Przepiękne widoki zrekompensowały męczącą drogę pod górę. Następnie pojechaliśmy do Michalovce’ów gdzie każdy mógł zjeść obiad i zrobić zakupy w tamtejszym centrum handlowym.

      Piątek upłynął pod znakiem gotowania. Większość czasu spędziliśmy w szkole gdzie podano nam tradycyjne polskie dania przygotowane przez słowackich gospodarzy. W czasie czekania na posiłki, uczniowie brali udział w licznych konkursach.

      W sobotę musieliśmy się pożegnać. Był smutek, że przygoda dobiegła końca, ale również radość z tego, że poznaliśmy tak wspaniałych ludzi. Ten krótki wyjazd z pewnością zostanie w pamięci na długo. Uczniowie bardzo cieszyli się, że mogli odbyć tę podróż. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Na pewno zapamiętają to jako wspaniały czas, pozwalający zobaczyć trochę świata i otworzyć się na inne kultury.

     • 4A W TEATRZE LALKA

     • 24 września klasa 4a z wychowawczynią p.Hanią Bździon i nauczycielem jęz. polskiego była w teatrze Lalka na przedstawieniu pt. Alicja w Krainie Czarów.

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • 20.09.2019 R. klasa 4a brała udział w SPRZĄTANIU ŚWIATA. Posprzątaliśmy świat - ten najbliższy nam, niedaleko szkoły

     • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT "STOP SUSZY"

     • 19.09.2019 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w spotkaniu w ramach ogólnopolskiego projektu STOP SUSZY. Ambasadorem tego projektu jest znany aktor Łukasz Nowicki, który do nas przyjechał. Była poważna rozmowa i zabawne komentarze gościa p. Nowickiego na temat sposobów oszczędzania wody. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali bidony na wodę i zostali zaproszeni do udziału w konkursie na film o sposobach oszczędzania wody.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 im. Stanisława Skrypija Warszawa, ul. A. Fontany 1
   • sekretariat@spnr214.pl
   • Telefon: 22 834 65 68 Fax: 22 834 85 35
   • ul. A. Fontany 1