• Warsztaty historyczne

• W dniach 23-24 pażdziernika w naszej szkole zostały zorganizowane warszaty przy wsparciu Instyutu Pamięci Narodowej, w klasej 4 pod tytuułem ,,Mikołajek w szkole PRL"; klasa 5 pierwszą lekcje z cyklu ,,Wehikuł czasu"; w klasach 8 warsztaty w nawiązaniu do lektury szkolnej ,,Kamienie na szaniec"

• Ślubowanie klas pierwszych

• 16 października 2023 roku uczniowie klasy Ia i Ib zaprezentowali przed komisją i licznie zgromadzonymi gośćmi różne umiejętności, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez p. dyrektor Gruźlewską.

• Ogłoszenie wyników samorządu

• Cieszymy się ogromnie z ogłoszenia wyników wyborów do samorządu szkolnego!

Dziękujemy wszystkim za udział i zaufanie.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy na rzecz naszej szkoły! 💪🏫🎉

#sp214 #bielany #SamorządUczniowski #DemokracjaSzkolna #SamorzadSzkolny
          • Bajko, gdzie jesteś?

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 im. H. J. Chmielewskiego serdecznie zaprasza do udziału w muzycznym konkursie pt. „Bajko, gdzie jesteś”. Jest to konkurs przeznaczony dla małych artystów w wieku 5-6 lat uczęszczających do oddziałów przedszkolnych bielańskich Szkół Podstawowych.

• Konkurs przedmiotowy z fizyki

• Już niedługo odbędzie się nasz coroczny konkurs przedmiotowy z fizyki, który pozwoli Wam zmierzyć się z fascynującymi zagadnieniami tej nauki! 🚀Czy potrafisz rozwiązać trudne zagadki, zrozumieć prawa natury i zaskoczyć nas swoją wiedzą? To Twoja szansa, by się wykazać!📝 Zgłoszenia przyjmuje nauczyciel fizyki Pani Magdalena Jankowska

• Konkurs przedmiotowy z biologii

• Konkurs Przedmiotowy z Geografii

• Serdecznie zapraszamy wszystkich głodnych wiedzy uczniów do wziącia udziału w przedmiotowym konkursie z geografii. Zgłoszenia przyjmuje Pani Marta Zagubień - nauczyciel geografii :)

• WITAJ SZKOŁO!

• Rozpoczynamy dziś nowy rok szkolny! Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom powodzenia i dużo pozytywnej energii na kolejne miesiące nauki. Niech ten rok będzie pełen wiedzy, sukcesów i wspaniałych przygód!

Życzy Dyrektor mgr Izabela Gruźlewska

• Lato w Mieście

• Już od 7 sierpnia, aż do końca wakacji w naszej szkole w ramach akcji  "Lato w mieście" odbywać się będą zajęcia dla dzieci. Dla  uczestników przygotowaliśmy wiele atrakcji: zabawy na świeżym powietrzu i w salach zabaw,  zajęcia z robotyki i kodowania,  plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne a także wizyty na basenie, w muzeach, salach kinowych i domach kultury. Serdecznie zapraszamy do obserwowania fotorelacji, które będziemy regularnie dodawać na naszej stronie na Facebooku.

• Lekcje z Temidą

• Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Lekcje z Temidą”. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W ramach projektu uczniowie z klas 5, 6 i 7 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez prawników Fundacji „Altum”.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in.: dlaczego ludzie stworzyli prawo, jak należy reagować na prześladowanie w szkole i w środowisku rówieśniczym, gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiara przestępstwa, czym jest stalking. Uczniowie zdobyli również wiedzę o systemie prawa w Polsce, uczyli się samodzielnie wyszukiwać przepisów prawnych, poznali zasady rekrutacji na studia prawnicze.

Po zakończeniu zajęć nasza szkoła otrzymała Certyfikat uczestnictwa w programie.